Markéta Pavleje

Kdysi jste její práci mohli vídat na stránkách prestižních lifestylových časopisů. Markéta byla totiž jednou z nejlepších vizážistek a make-upartistek u nás. Ale něco se pak změnilo – víc a víc se vracela k vaření, začala hledat cestu k sobě, k tomu, co je pro ni i její rodinu dobré. Jak o sobě říká: není vystudovaná kuchařka, není ani výživová poradkyně. Potřebuje se ale cítit dobře, tvořit, být kreativní, a jídlo, jeho focení a také blog o vaření Kitchenette.cz, který jídlu už hezkých pár let úspěšně věnuje, jí to všechno v bohaté míře umožňují.

Pokud půjdete někdy na kurz vaření s Markétou, uvidíte, jaké to je… vrátit se z konzumní společnosti k přírodě, k dobrému, co vždycky nabízela poctivá škola vaření našich babiček, které nepotřebovaly polotovary nebo chemické přísady. Markéta nakupuje ve farmářských bioprodejnách, u samotných farmářů, hledá nové potraviny, superpotraviny. Nemá ráda tlak velkých řetězců, dokáže ocenit práci malých chovatelů i pěstitelů a z jejich surovin pak připravuje jídla, která můžete dát malým dětem stejně jako jimi ohromit vybíravé gurmány. 
Když odešla na mateřskou s dcerou Grétkou, založila blog o vařeníKitchenette.cz. Jeho atraktivní design podtrhují dechberoucí fotky, díky nimž Markéta opakovaně sbírá tituly v soutěži Food blog roku. Nedlouho poté pak otevřela i Kitchenette Shop, kde seženete dobré suroviny i unikátní kuchyňské pomocníky či designové kousky do bytu a spoustu inspirativních knih (nejen) o vaření, ale celém životním stylu, který je jí blízký.
S druhorozeným synem Rubenem v náručí pak celý rok dávala dohromady také svou vlastní unikání kuchařku – Kitchnette: Rok v kuchyni, poté začala s kurzy vaření a kurzy pečení v naší Gourmet Academy. A už více než tři roky jí radost dělá i její nejmladší syn Isaac.
Před několika lety se Markéta stala také součástí Gastrokroužku, skupiny gurmánů, do níž mimo jiné patří herec Lukáš Hejlík (www.gastromapa.cz), „naše“ Jana Králiková, blogeři Manželé v kuchyni a mnozí další. Společně objevují nové chutě, nová jídla a společně také vydali fantastickou kuchařku Gastrokroužek – Spojilo nás jídlo.
A díky „náhodnému“ setkání se před asi dvěma lety potkala Markéta pro změnu se slavnou severskou blogerskou dvojicí Luise Vindahl a Davida Frenkiela z blogu GreenKitchenStories.com, a získala od nich práva na česká vydání jejich fenomenálních veganských a vegetariánských kuchařek. Už vloni jste proto mohli ochutnávat z první kuchařky The Green Kitchen v češtině, od července 2019 je pak k mání její „verze“ pro děti, tedy The Little Green Kitchen, a také Green Kitchen at Home. Jedna krásnější než druhá! A všechny samozřejmě plné zdravých a vynikajících receptů, tak blízkých Markétě samotné…

Tento lektor momentálně připravuje nové termíny a nové kurzy.

Řekli o nás

:
Markéta Pavleje: Markétka je úžasná osůbka, pomohla mi nebát se experimentovat a užívat si vaření. Vyzařuje z ní pohoda, která je nakažlivá. Děkuji, Marcela
:
:
: