Karolína Kamberská

Karolína Kamberská je další „naší tváří“, kterou můžete znát z televize. Na TV Prima diváky vtahovala ve svých pořadech o vaření do tajů, jak obyčejné recepty proměnit v delikatesy, které i ze všednodenní večeře udělají výjimečnou rodinnou událost. Nepotřebuje přitom komplikovaná menu obnášející několikahodinové stání u plotny. Jak sama říká: hledá spíše triky, jak usnadnit všem kuchařkám vaření, ušetřit jim čas, a přesto pak zažít dokonalou chuťovou radost.

Pokud jste její pořady o vaření nikdy nesledovali, podívat se na její recepty můžete pro začátek ve čtyřech kuchařkách, jež napsala: Karolína, domácí kuchařka, Štěstí z kuchyně, Jídlo jako vášeň a Každý den je svátek. Všechno, co v nich najdete, je o rodině, pohodové atmosféře, teple domácího krbu, kouzlu starých časů. O pocitu, že i každé vaše jídlo může chutnat „jako od babičky“.

 

K vaření se přitom Karolína dostala velkým obloukem! Vystudovala politologii, pár let se jí věnovala, ale podle svých vlastních slov z toho, co se kolem nás děje, resp. dělo už tehdy, neměla dobrý pocit. I proto se stále přikláněla k tomu, co ji dlouho bavilo. Dělala muziku, se svou sestrou vystupovala jako profesionální zpěvačka v duu Sestry Steinovy, chvíli byla i na sólové dráze a od narození nejmladšího syna skládá hlavně dětské písničky.

 

Pak se pustila do svého největšího hobby, vaření. Začala působit jako food redaktorka v časopisu Marianne, dlouho sbírala kuchařské knihy – a dnes jich má doma už něco přes dvě stě! A pořád v nich listuje. Je přesvědčená, že ani ten nejlepší kuchař nemůže nikdy vědět všechno a že se, každý, kdo se pohybuje v gastronomii, musí pořád učit a hledat nové cesty. Ideálně ne příliš složité, aby vám vaření i stolování pořád mohlo přinášet klid a radost.

 

Karolíně pak radost přináší i setkávání s vámi, účastníky kurzů vařeníGourmet Academy, a už druhým rokem se o své radosti dělí také se svými čtenáři na blogu Radosti podle Karolíny, kde s nadsázkou sobě vlastní vtipně glosuje coby „prostořeká hospodyňka“!

Přehled termínů
Kurz
Datum
Čas
Cena

Kurz:

NOBLESA PRVNÍ REPUBLIKY

Datum:

10.5.2021

Čas:

16:30

Cena:

3 900,-

Detail Koupit

Řekli o nás

:
Karolína Kamberská: Paní Karolína byla jedinečná. Vládla tu velice přátelská atmosféra. Doporučuji, byl to krásný večer.