Jana Králiková

Hledáte-li někoho, kdo vás naučí, jak vypadá lehké, zdravé vaření, které opravdu chutná… kdo má přehled o všech moderních stravovacích trendech, ale nenechá si jimi zbytečně motat hlavu, pak se vám na Janiných kurzech bude líbit. Jana totiž vaří jen to, co je dobré pro chuťové pohárky a zároveň zdravé pro vaše tělo. I proto si zamilovala jihoasijskou, především pak vietnamskou kuchyni a tamní bylinky, ve kterých se vyzná jako málokdo!

Než se Jana Králiková stala kuchařkou na volné noze, studovala kunsthistorii a její profesní svět se točil okolo úplně jiných témat, než je zdravé jídlo. Jednoho dne ale zjistila, že ji její dosavadní život nebaví, sebrala odvahu a vydala se úplně jinou cestou. Opustila práci a všechno, co jí přinášelo jistoty, a začala se věnovat oblasti, ke které měla vždy blízko. 

 

Vystudovala kuchařinu, absolvovala stáže v nejlepších českých restauracích jako Sasazu, Grand Cru, michelinská La Degustation Bohême Bourgeoise a přidala k tomu i certifikáty z výživy a Lifestyle coachingu. Když začala učit lidi zdravě jíst, zjistila, že výživoví poradci své klienty často umí pěkně vyděsit a zdravé vaření pak znamená spíše počítání, trápení a odříkání než radost. Její přístup založený na zábavném vaření jídel, které skvěle chutnají, ji přivedl k tomu, aby založila projekt: www.zasadnezdrave.cz, kde spojuje své znalosti a zkušenosti o tom, co je pro tělo dobré, se svým kulinářským uměním. 

 

Ráda zkoumá přínos jednotlivých výživových trendů, jako je například paleo nebo raw, a vytváří z toho, co je na nich přínosné, vlastní cestu, jak dobře jíst bez neudržitelných dogmat. S humorem a nadhledem komentuje zázračné diety a doporučuje opatrně a s rozumem zkoušet sám na sobě, co vám prospívá. Každý člověk je totiž originál a univerzální recept na to, co je nejzdravější, neexistuje. Vyhlášené jsou také její výpravy do vietnamské tržnice SAPA v Praze i kulinářské výlety do Vietnamu. 

 

Součástí našeho týmu Gourmet Academy je Jana od úplného začátku, a věnuje se převážně asijské kuchyni. O své práci píše také blog, fotí a zajímá se o asijské byliny (www.asijskebylinky.cz). Je spoluautorkou kuchařky Gastrokroužek – Spojilo nás jídlo a v letech 2015-2020 posbírala nespočet ocenění v soutěži Food Blog Roku. S Janou objevíte suroviny, o kterých jste možná nikdy neslyšeli, a zamilujete si bylinky a koření, co jídlu dodají nejen skvělou chuť, ale také pomáhají tělu správně fungovat.

Tento lektor momentálně připravuje nové termíny a nové kurzy.

Řekli o nás

Tereza Ovšáková: Paní Jana byla jedním slovem božská. Suroviny, jídlo a atmosféra zase doslova geniální.
Vendula Vondráčková: Super večer se skvělými lidmi. Kurz za 1* a paní Jana Černá je opravdu sympatická.
Kristýna: Skvělé nové recepty a inspirace nejen na léto. Opět mám nové recepty.
Yvona Zemanová: Velmi pozitivní lektorka,ochotná,opět bych rada navštívila kurz Janičky.
:
Barbora Polanská: Lektorka byla velmi milá a profesionální. Její nadšení ohledně jídla bylo velmi nakažlivé:)
Kamila Ehrenbergerová: Jana je naprosto profesionální, zároveň neformální, má příjemné vystupování, zároveň vás naučí spoustu fíglů a neváhá vám jasně říct, když něco prostě děláte blbě.
:
:
:
:
:
:
Jana Králiková (Černá): Jana je prostě profesionální, milá, šikovná,a velmi velmi inspirující... Určitě přijdu zase...
:
Jana Králiková: Skvělý kurz, jako každý od Janci, vřele doporučuju.
:
:
:
Jana Králiková: Naprosto profesionální! Nejlepší lektor, co jsem kdy měla....a to jsem absolvovala mnoho kurzů.
Jana Králiková: Nadšený přístup. Spousta zajímavostí.
:
:
Jana Králiková: Janča je prostě moc fajn. Kurz má pohodovou a přátelskou atmosféru. Sdružuje lidi co mají rádi jídlo, takže toto setkání nikdy nemůže být špatné :)
Jana Králiková: S takovým nadšením a láskou k vaření jsem se dlouho nesetkala. A to, že se s námi Jana podělila o své vzácné suroviny, zážitky, prožitky, které by mohly zůstat jen její soukromé, jen prohloubilo můj vlastní zážitek. Jsem nadšená, že jsem mohla Janu poznat osobně a být součástí kurzu.
Jana Králiková: Jana je super. Příjemná, vtipná, plná energie. Ráda bych vyzkoušela její další kurzy.
:
Jana Králiková: Jája naprosto nepřekonatelná lektorka. Příjemná, milá, vtipná, inteligentní, úžasná. Má tolik zkušeností a vědomostí a i ty nejhloupější otázky zodpoví tak, že si člověk nepřipadá jako úplný pitomec. V kurzu se od ní účastník nenaučí jen recepty, které vaří, ale i spoustu tipů a vychytávek, které využije i při dalším vaření. Skvělé.
Jana Králiková: Vynikající, šikovná, odbornice!
Jana Králiková: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Skvělá kuchařka,skvělý člověk.
Jana Králiková: 100% člověk se zápalem, perfektní!