Martin Staněk

Mladý talentovaný kuchař patří k těm, o kterých toho v budoucnu určitě ještě hodně uslyšíte. Spojuje v sobě nadání s velkou precizností a je si jistý jednou věcí: že vždycky bude vařit a podávat pouze jídla, za kterými si bude stoprocentně stát, ze surovin, jimiž si může být stoprocentně jistý. Za svůj největší životní úspěch považuje prý to, že se živí prací, která ho naplňuje. Nicméně jednotlivých úspěchů ve vaření stihl v necelých třiceti letech už spoustu.

Začalo to už na učilišti v Bruntále, kde se v roce 2008 stal absolutním vítězem kuchařské juniorské soutěže. A ocenění sbíral a sbírá dál. Například ve státním kole celosvětové prestižní soutěže Bocuse d'Or získal v lednu 2016 první místo v kategorii rybích pokrmů, když připravil neodolatelného jesetera s ráčky.
Mnohé zkušenosti nasbíral také na náročných stážích. Jako kuchař působil v Německu, pak v ostravském vyhlášeném Hotelu Clarion. A před třemi lety, v roce 2014, se spojil s dalším velkým jménem moderní české gastronomie i kurzů Gourmet Academy – Filipem Sajlerem – do jehož týmu nastoupil s velkou parádou. Společně otevřeli Pankrácký Rynek, aby se o něco později stal Martin Staněk šéfkuchařem Perfect Canteen, kde se svým týmem předvádí skvělé kousky. Začátkem roku 2016 nastoupil na pozici Creative chef a dohlíží na to, aby společnost Perfect Canteen vařila to nejlepší jídlo, aby šla stále dopředu a měla vzdělaný personál, který Martin školí v nových technikách přípravy i zpracování surovin.
Kuchařině se na rozdíl od mnoha profesionálů nevyhýbá Martin Staněk ani v soukromí. Rád se věnuje vaření i doma, chodí do vyhlášených restaurací ochutnat, co umí jeho kolegové a konkurenti. Nejraději má prý dobré těstoviny nebo kvalitní burgery.

A pozor, v Gourmet Academy vede také kurzy vaření pro děti Le Petit Chef. Takže skrývá-li se vám doma malý kuchař nebo cukrář (protože Martin Staněk dělá i kurzy pečení pro děti), neváhejte a přihlaste ho! 

Přehled termínů
Kurz
Datum
Čas
Cena

Kurz:

Světové burgery!

Datum:

12. 6. 2023

Čas:

16:30

Cena:

4 100,-

Detail Koupit

Kurz:

DĚTI vaří AMERICKÉ MENU

Datum:

14. 7. 2023

Čas:

10:30

Cena:

2 500,-

Detail Koupit

Kurz:

Umění steaků a omáček

Datum:

14. 7. 2023

Čas:

16:30

Cena:

4 100,-

Detail Koupit

Kurz:

Hovězí svíčková od špičky k palci

Datum:

11. 9. 2023

Čas:

16:30

Cena:

4 100,-

Detail Koupit

Kurz:

Francouzská kuchyně

Datum:

19. 10. 2023

Čas:

16:30

Cena:

4 100,-

Detail Koupit

Řekli o nás

Marcela: Skvělý zážitek, celé menu bylo výborné.
Dáša: Ráda se učím novým věcem a nadchla mě přátelská atmosféra v kurzu.
Alena: Příjemná atmosféra, individuální přístup lektora Martina. Doporučuji!
Gabriela: Oba synové byli strašně nadšení. Jsou z nich vášniví kuchaři. Samozřejmě doma vaří s kuchařskou čepicí, kterou na kurzu dostali.
Vlasta Matší: Skvely...
Thea Tumova: Martin Staněk byl prostě úžasný !!
:
:
:
:
:
:
Martin Staněk: Sympatický a vstřícný lektor Martin Staněk! Každou otázku zodpověděl, vysvětlil... S ním je radost vařit a kdo jen trochu vaří, měl by nějaký kurz s ním absolvovat. S jeho profesionálním i lidským přístupem to byl nezapomenutelný večer.
Martin Staněk: Poslala jsem na kurz Pánská jízda svého dědečka a nemohl si to vynachválit a moc se mu to líbilo, takže dostane k narozeninám kurz zase :-)
Martin Staněk: Kurz byl naprosto dokonalý, pan Staněk velice profesionální a co je nejdůležitější všechna jídla byla výborná.
:
Martin Staněk: A to i pan šéfkuchař. Velice mezi dětmi oblíben. Na 1. Děkujeme.
:
Martin Staněk: Lektor Martin věděl o čem mluví, a dobroty byly opravdu dobrý.
Martin Staněk: Jednoznačně výborný kuchař i člověk! Profesionál, dokázal vše vysvětlit, ukázat, ochotný, měl s námi trpělivost. Výborná atmosféra!!!
:
Martin Staněk: Na kurz jsme vyslali tři holčičky (sestřenice) a vrátily se nadšené s tím, ať je hnedle přihlásím na nějaký další kurz - víc myslím není třeba dodávat :-) Takže díky!!
Martin Staněk: Martin byl super, vše hezky vysvětlil, poučil, naučil. Dělal více variant jídla pro alergiky a "zmlsance". Mohu jej jen doporučit :-)
Martin Staněk: Martin byl velmi příjemný a šikovný lektor. Mohu ho jedině pochválit. Super!
Martin Staněk: Lektor Martin Staněk byl skvělý!
: