Marek Fichtner

Určitě ho znáte jako jednoho z porotců v televizní show MasterChef Česko, kde v letech 2015 a 2016 pomáhal najít ty největší talenty mezi českými amatérskými kuchaři. A možná právě tam, u sledování televize, vás napadlo, jaké by to bylo moct se od něj něco naučit. Právě u nás máte možnost!
 

Marek Fichtner vařením žije a svůj profesní život naplnil bohatou sbírkou zkušeností, které nikdy neměly daleko k dobrodružství. Možná i proto je jeho vaření vždycky o trochu jiné, vždycky o kousek víc inovativní nebo překvapující. Vychází zásadně z lokálních surovin a dokáže je spojit v kombinacích a chutích, které vám vyrazí dech. Nepotřebuje složité recepty, ale ctí nápaditost, ke které „přičichl“ během svých cestách za zkušenostmi.
Hned brzy po škole odešel do Německa, tam se také poprvé ocitl jako kuchař na obří výletní lodi, aby o dalších pár let později šéfoval kuchyni jedné z těch, co brázdí prosluněný Karibik. Od roku 2005 vařil v Saúdské Arábii, kde pokořil hned dvě velké profesní výzvy. Okusil, jaké to je přichystat menu pro saúdského krále a jak náročné je připravit hostinu pro neuvěřitelných 4000 hostů! Svou kuchařskou pouť obohatil i o stáž v nejlepší restauraci světa, Noma v Kodani, zkušenosti nabíral také ve Švýcarsku, a když se potom vrátil do Čech, pozvedl kuchyni pražského hotelu Kempinski a restauraci Le Grill mezi ty nejvyhlášenější u nás. Momentálně můžete jeho kulinární umění ochutnat v pětihvězdičkovém Augustine Restaurant na Malé Straně, kde se svým týmem opět klade důraz na lokální a sezónní suroviny. Stejně, jako to dělá, když pro vás chystá unikátní kurzy vaření

KurzDatumČas
Podzimní hostina20.09.201716:30Detail Koupit
Podzimní hostina18.10.201716:30Detail Koupit
Zimní hostina22.11.201716:30Detail Koupit
Zimní hostina13.12.201716:30Detail Koupit

Řekli o nás

Marek Fichtner: Marek je fakt profík, byla to pecka!