Lukáš Čížek

S Lukášem Čížkem si můžete jednou pro vždy spojit „fusion“ – kuchařský směr, který v sobě nechává prolínat japonský kulinární minimalismus i západní vaření a vydatně při tom používá ty nejmodernější postupy. FUSION je také název Lukášovy restaurace, kterou si před dvěma roky otevřel se svou přítelkyní ve Vrchlabí a v níž se můžete na vlastní chuťové pohárky přesvědčit, jak funguje například makromolekulární technika, konfitování, vaření sous vide nebo jak se dá v moderní gastronomii „vařit“ s dusíkem nebo tzv. aladinem, kouřem ochuceným bylinami.

Kuchař chtěl být Lukáš odjakživa. Tedy – od 6. třídy prý určitě. Bavilo ho sledovat, jak kdo vaří, pomáhat babičkám i mámě při vaření, vařil i sám, s kamarády na rybách, a nikdy nepochyboval o tom, co si vybere jako školu.
Jako čerstvě vyučený kuchař prošel postupně asi šesti restauracemi, rychle se učil a chtěl stále dál. Třeba i do pětihvězdičkového hotelu v rakouských Alpách, ze kterého pak odešel do našich Krkonoš.
Recepty nikdy nerespektoval. Vždycky je bral jako inspiraci, ale dával jim něco nového, neotřelého, ať už to byly nečekané chutě nebo právě technologie při vaření. Je totiž přesvědčený, že jídlo musí být vždycky prvotřídní, bohaté na pohled, chutě, vůně, kvalitu zpracování – tak, aby jej každý mohl vnímat všemi smysly.
Protože má rád výzvy, začal brzy po škole Lukáš jezdit také po kuchařských soutěžích. Jsou podle něj nejen o medailích, ale o dalším prostoru učit se, posouvat se dál, protože kuchařské soutěže, potažmo olympiády, jsou náročné. Od roku 2010, kdy už vedl restauraci největšího krkonošského hotelu, OREA Hotelu Arnika, až do roku 2016, kdy už měl svou Fusion, získával rok za rokem medaili za medailí. A v posledním roce definitivně dosáhl na zlato. 

Přehled termínů
Kurz
Datum
Čas
Cena

Kurz:

NEJLEPŠÍ STEAKY!!!

Datum:

18.10.2021

Čas:

16:30

Cena:

3 900,-

Detail Upozornit na volné místo

Kurz:

Fenomenální steaky & omáčky

Datum:

19.10.2021

Čas:

16:30

Cena:

3 900,-

Detail Upozornit na volné místo

Kurz:

NEJLEPŠÍ STEAKY!!!

Datum:

8.11.2021

Čas:

16:30

Cena:

3 900,-

Detail Koupit

Řekli o nás

Jarda Adámek: Lukáš je naprostý profesionál!
Lucie Nestrašilová: Skvělý lektor, velmi příjemmý, umí jednoduše a velmi srozumitelně vysvětlit postupy při přípravě pokrmů. Naučil nás skvělé recepty i nad rámec plánu:-)
Lukáš Čížek: Lukáš má obrovský potenciál a je radost se na něho dívat jak mu to jde od ruky. Jsem velmi rád, že jsem s ním mohl vařit a učit se od něho. Vaření je potom velká zábava.
Lukáš Čížek: Lukáš příjemný a šikovný kuchař, chválil, pomáhal, radil a povzbuzoval prostě skvěle využitý čas a peníze
:
Lukáš Čížek: Lukáš by skvělý. Do tajemství ryb nás zasvětil perfektně a dokonce přidal i něco navíc.
Lukáš Čížek: Velmi profesionální přístup.
:
:
Lukáš Čížek: Lukáš je velice emaptický, zábavná forma kurzu, perfekně dokázal udržet pozornost, vysoká odborná znalost.
:
Lukáš Čížek: Výborná komunikace, všechny naše otázky ať se týkaly tématu programu kurzu či témat příbuzných odpověděl se znalostí věci.
Lukáš Čížek: Pan Lukáš Čížek je profesionál, který se o nás velmi pěkně staral, neváhal nám v čemkoliv pomoci a hlavně nám odpovídal na veškeré dotazy, které jsme měli. Za mě super!
:
Lukáš Čížek: Srozumitelný, zopakoval důležité věci, umí poradit i se základy. Velmi dobrý lektor!
:
:
Lukáš Čížek: Výborný kuchař, umí dobře s chili!