Domů

Hanka Šindlerová

Znáte Marmelády s příběhem? Skvělé, české, ručně vyráběné marmelády, u kterých bez výjimky platí, že si je zamilujete na první ochutnání? Tak to je ona. Zakladatelka Hanka Šindlerová. Žena, která před lety proměnila náročnou životní situaci v úspěšné podnikání a která teď své marmeládové umění začíná předávat také u nás, v Gourmet Academy!

Začátek jejího sladkého království byl přitom možná až hodný zfilmování. Byla sama, se dvěma dětmi, právě se vrátila z Německa a absolutně nevěděla, co bude dál. Čas od času vlastně jen relaxovala u zavařování tak, jak byla zvyklá z dětství, z prázdnin u babičky a dědy.
Pak jí konečně někdo řekl, že její marmelády jsou boží a nemají u nás konkurenci. A najednou Hanka Šindlerová jezdila se svým partnerem Markem na farmářské trhy a prodávala své Marmelády s příběhem. V typické skleničce, s typickým ručním popisem. A dařilo se. Brzy už nestačilo vařit doma, v malé kuchyni. A sklad v dětském pokoji také nemohl vydržet věčně. Byla potřeba provozovna, kterou najdete dodnes na Korunovační ulici na Praze 7. Přibyli zaměstnanci. A zrodila se značka, s níž snídají nejen „obyčejní smrtelníci“, ale také turisté v předních pražských hotelech, a kterou si objednávají do svých restaurací i nároční (michellinští) šéfkuchaři.
„Nejoblíbenější jsou přitom pořád základní chutě: jahoda, malina, meruňka. Ale poslední dobou je vidět, že už se naši klienti projedli k výjimečným limitkám. Naprostý boom vyvolala třeba Grepová marmeláda s ginem Žufánek. Protože lidé hodně cestují, rádi pak kupují také marmelády, které jim cesty připomínají, a to nejvíc mizí Mango s maracujou nebo kombinace s exotickým liči!“ říká Hanka Šindlerová s tím, že ji pořád baví hledat nové kombinace, vydávat limitované edice. Spoustu příznivců si získala třeba i marmeládami bez cukru. Ale základní recepty jsou svaté. Do těch se nesahá! 
Náročným obdobím byl stejně jako pro spoustu dalších covid. Zavřeli naši odběratelé, hráli jsme o všechno. A abychom vyhráli, musel přijít na řadu e-shop, který jsem roky nechtěla. Zpětně nechápu, proč jsem se mu tolik bránila. Protože právě tam mohu limitované edice nabízet častěji, zákazníci z e-shopu víc experimentují. A já si tenhle nejnovější rozměr podnikání neskutečně užívám,“ dodává Hanka Šindlerová.
A na co vás pozve na kurzy do Gourmet Academy? Jistě, na marmelády. Klasické i ty trochu odvážnější. Předá vám své sladké know-how, ukáže, jak vybírat ovoce, jak ho zpracovávat před vařením, jak ho kombinovat… prostě všechno. My se těšíme!

Přečíst celý detail

Následující kurzy lektora

Lektor momentálně připravuje nové termíny a nové kurzy.