Domů

Marek Raditsch

Když Marek kývl na nabídku stát se jedním z porotců soutěže MasterChef Česko, bral to nejen jako novou výzvu, ale také jako příležitost mluvit před spoustou lidí o tom, jak vypadá moderní a zdravé vaření, které má rád. Bytostně nesnáší „smažák a hranolky“ a naopak miluje asijskou kuchyni a přípravu ryb nebo vnitřností. Je navíc přesvědčený, že k dobrému jídlu nepotřebujete drahé suroviny, ale spíš nápad. Sám jich má spoustu, určitě dost na to, aby už od roku 2000 šéfoval třem restauracím Kampa Group a plnil jejich menu stále zajímavějšími recepty…

Jako kuchař zahájil svou kariéru už v roce 1992. Tehdy odjel na olympiádu mladých kulinářů do Německa a získal tam třetí místo. O rok později dostudoval hotelový management a začal působit jako sous chef v Brasserii Mozart v Obecním domě.
Coby šéfkuchař prošel restauracemi Segafreso, Pravda nebo Barock. Jezdil hodně na sever, do Švédska a Norska, poznal tamní michelinské restaurace (např. Era Ora nebo Bagatelle). A pak už to byla zmíněná Kampa Group. Pod sebou tady má více než sto kuchařů a přiznává, že vysoká gastronomie je někdy hodně těžké řemeslo plné stresu, vysokých nároků a přísných kritiků v podobě hostů, kteří jsou někdy spokojení méně, jindy více. Kritiky se prý ale nebojí. Bere ji jako podnět – pro to, aby jídla, která z jeho kuchyně odejdou příště, byla ještě lepší.
A co uvaří on nebo jeho kuchaři, je vážně skvělé. Přesvědčili se o tom už například Brad Pitt s Angelinou Jolie (než se rozhodli rozvádět), manželé Clintonovi nebo třeba Mick Jagger, když slavil své šedesáté narozeniny. A přesvědčit se o tom můžete i vy: ať už v restauracích Kampa Group, nebo až si vyberete některý kurz vařeníGourmet Academy připravuje. 

Přečíst celý detail

Následující kurzy lektora

Severské menu Marka Raditsche Marek RaditschMarek Raditsch
24. 9. 2024
4 600 ,-
8 volných míst
19. 11. 2024
4 600 ,-
6 volných míst
(Pod)zimní menu Marka RaditscheMarek RaditschMarek Raditsch
22. 10. 2024
4 600 ,-
7 volných míst
10. 12. 2024
4 600 ,-
8 volných míst